április 24. szerda, György

Tíz újbudai érem a Kyokushin Karate Diákolimpia döntőn

Újbuda   |   2016, április 12 - 14:48
Nyomtatóbarát változatSend by email

A Budai Harcművész SE újbudai csapatának legfontosabb tavaszi gyerekversenye a Veszprém Arénában megrendezett Diákolimpia országos döntő volt április 2-án. Ilyenkor a kategóriánkénti első három helyezett a felsőoktatási intézmények felvételi pluszpontjait is megkapja.

Három hónapos kemény felkészülés után 3 aranyérmet, 1 ezüstérmet és 6 bronzérmet szerzett az újbudai csapat a Kyokushin Karate diákolimpián. Ez a valaha volt legjobb XI. kerületi eredmény a sportágban. A versenyen 60 egyesület 600 versenyzője jelent meg, hogy formagyakorlatban és küzdelemben eldöntsék, hogy kik a legjobbak. A döntőbe már bejutni is dicsőség volt, hiszen a területi elődöntők eredményei alapján lettek kiválasztva az országos döntőre továbbjutók. A legtöbb kategóriában 20-30 versenyző indult, ők egyenes kieséses rendszerben küzdöttek a bajnoki címekért.